Ürün ve hizmetlerin tüketiciler ile internet ortamında buluşturulduğu ticaret türüne denir. Bütün işlemler internet üzerinden yapılmaktadır. Ürün satışı, dağıtımı, reklam süreçleri, ödemesi gibi geleneksel ticaret yöntemlerinin bir nevi internet ortamında gerçekleştirilmesidir.

Neden E-ticaret olmalıdır?

Elinizdeki fiziki ürünlerin dijital ağ dünyasında satışlarını yapabilmek veya daha çok müşteriye ulaşmak için ürünlerinizi pazarlayabilmenin ve satış hacminizi arttırmanın en güzel yöntemlerinden biri de şüphesiz bir E-Ticaret sitesine sahip olmanızdır.

Peki Sitenizi  Nasıl Yapmalısınız?

E-Ticaret Web Uygulamaları -E -Yazılım - E-Ticaret Siteleri - E-Ticaret Mobil Uyumlu Web Site Tasarımları - Teknomina com

E-Ticaret Web Uygulamaları

Kişi veya işletmelerin internet ortamında ürün ve hizmet satmak için sordukları soruların  başında gelmektedir bu soru. Cevabı oldukça basit: Herhangi bir kodlama bilgisine ihtiyaç duymaksızın, tamamen sizin istediğiniz biçimde, mobil uyumlu tablet oyunu ve her türlü internet bağlantısı olan cihazlardan erişim yapılır. Böylece sorunsuz bir şekilde çalışabilecek sitenizi tamamen profesyonel bir biçimde uzman ekiplerimiz ile sizlere bu hizmeti sunmaktayız. Bu hizmetlerimiz doğrultusunda sizlere müşteri desteği adı altında her zaman yanınızda olduğumuzu ayrıca belirtmek isteriz.

E-ticarette Başarılı Olmanın İpuçları

  • Müşterilerinizin Problemlerini Çözün
  • Niş Ürünler Satın
  • Kendi Tecrübelerinizi ve Hobilerinizi Ürünleştirin
  • İşletme Yapınızı Belirleyin
  • Benzersiz Bir Marka Adı Bulun

Unutmayalım ki küresel pazardan pay alabilmek için daima rakiplerimizin bir adım önünde olmalısınız. Günümüzde bütün sektörler E-ticaret fırsatlarından yararlanmak için birbirleriyle rekabet halindedir.  TeknoMina Bilişim olarak E-ticaret sitenizi sürekli olarak güncel hizmet verebileceğiniz şekilde tasarlıyor, ekibimizle daima yanınızda yer alıyoruz.

Rakiplerinizi Araştırın

E-ticarette ürününüzü pazarlama gücünüz ne kadar yüksek olursa olsun rakiplerinizi iyi belirlemeniz ve analiz etmeniz gerekir.

  • SEO Çalışmaları
  • Rakiplerinizin ürün fiyatlandırma stratejileri
  • Sosyal medya paylaşımları ve analizleri
  • Müşteri memnuniyeti arttırma stratejileri
  • Kampanya yönetimi

Bütün  bu analizlerden sonra kendi stratejinizi oluşturursanız başarı da  beraberinde gelir. Bu arada şunu özellikle belirmekte fayda vardır: SEO çalışmaları günümüzde oldukça önemli hale geldi. Eğer E-ticaret yapıyorsanız uzman bir ekipten mutlaka profesyonel destek almalısınız. Google`da ürünüz sıralamada çok gerilerde kalıyorsa müşteriye ulaşmanız mümkün olmayabilir. Bunu şuna benzetebiliriz: Pazar yerinde, AVM`de veya işlek bir caddede tuttuğunuz yer ne kadar önemliyse; E-ticaret yapıyorsanız Google` da ürün arandığında sizin işletmenizin bulunması da bir o kadar önem arz ediyor. Zira ana caddede ürün satın almak varken, kimse arka sokakta bulunan bir işletmeden ürün almaz. Biz, SEO hizmetini de veren bir firma olarak  bu konuda oldukça iddea sahibiyiz. Unutmayınız, başarı bir ekip işidir ve biz ekibimize güveniyoruz.E-ticarette Ödeme Sistemleri

İşletmeler E-ticarette ürünlerini belirli bir ödeme sistemine göre yaparak tahsilatlarını gerçekleştirirler. En fazla tercih edilen ödeme yöntemleri.