Site Dışı SEO

Site Dışı SEO Nedir?

Site dışı SEO çalışmalarının yapılabilmesi için öncelikle hazırda olan bir web sitenizin olması gerekir. Siteniz yoksa şayet, site dışı SEO işlemlerini yapamayacağınızı bilmeniz gerek.

Site Dışı SEO Nedir?
Site Dışı SEO Nedir?
Site dışı SEO işlemlerinde bilinmesi gereken en temel nokta, siteden bağımsız olarak yapılan dışsal optimizasyon çalışmalarıdır. Daha açık bir ifade ile; site dışı SEO işlemini yaparken, sitenin kendisi ile değil de siteyi güçlendirecek, sitenize referanslar sağlayabilecek ve sitenizi başka platformlarda sergileyebilecek çalışmaları yapmanız gerekir bu aşamada.Yeri gelmişken belirtmekte fayda var. Site içi SEO çalışmaları yapmadan site dışı SEO işlemine başlamamanız gerekir. SEO işlemleri yapacağınız zaman, bir dizin halindeki sıralamaya göre adım adım işlemlerinizi yapmak, sizleri daha hızlı bir başarıya götüreceğinden emin olabilirsiniz.

Kısaca, Site Dışı SEO nedir?

Bacgligk Ekleme-Site Dışı Seo- Teknomina com

Bacgligk Ekleme

Yukarıda temel olarak bahsettik. Bu kısımda ise sizlere Site Dışı SEO çalışmalarını maddeler halinde özet şeklinde  açıklamaya çalışalım.

  1. Site Dışı SEO`da Backlink çalışmaları

Burada Backlink’ten kastımız, mümkün olduğunca güncel sitelerden Backlink alımına dikkat etmeniz gerekir. Güncelliği olmayan sitelerde Backlink alımı yapmanız SEO açısından pek bir etki sağlamayacaktır sizlere.

  1. Site Dışı SEO`da Makale Tanıtım Backlinkleri

Sitenizi başka platformlarda (sitelerde) makale formatındaki (özgün içerikli makaleler) yazılar ile tanıtımınızı yapmaya çalışın. Makale Backlink normal link dizini şeklinde eklenilen Backlink çalışmalarından çok daha değerlidir.

  1. Site Dışı SEO`da Yorum Backlink

Sitenizin içeriğine göre başla sitelerde yorumlar yapmaya çalışabilirsiniz. Size artı bir değer kazandıracak ve yorum Backlink desteğinizi arkanıza almış olursunuz.

  1. Site Dışı SEO`da Arama Motorlarına Kayıt.

Site Haritası Kaydı-Bacglink Ekleme-Site Dışı Seo- Teknomina com
Site Haritası Kaydı

Başta Google olmak üzere Bing, Yandex gibi arama motorlarına sitenizi webmaster araçlarına kayıt etmeniz gerekir.

  1. Site Dışı SEO`da Konuların/Sayfaların Arama Motorlarının eri tabanına Kayıt işlemi.

Sitenizde açmış olduğunuz her türlü konu içeriği veya sayfalarınızı muhakkak arama motorlarının dizinine kayıt etme işlemini yapınız. Bu işlemi yaparken kesinlikle manuel olarak yapmanız sizlere çok daha artı bir değer sağlayacaktır.

Site dışı SEO çalışmaları tıpkı site içi SEO çalışmaları gibi yoğun bir ekip çalışması yapılması gerekir.

https://teknomina.com/index.php/2022/01/17/site-disi-seo/

Bizimle İletişime Geçin

Site Dışı SEO ile ilgili destek almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Adres: Merkezefendi Mahallesi, Tercüman Sitesi,  A-3 Blok, Daire:8, 34010 Zeytinburnu/İstanbul

Tel: 0532 069 92 44

Email: info@teknomina.com

TeknoMina Bilişim TeknoMina Bilişim TeknoMina Bilişim

1 Yorumlar

Daha yeni Daha eski